Tirana zyrtarizon Takun

0
SHPËRNDAJE

taku2Sot eshte bere zyrtare rikthimi i Afrim Takut ne shtepi. Futbollisti 26-vjecar ka nenshkruar ne ambientet e klubit nje kontrate 1-vjecare dhe ka pozuar me pas me fanellen bardheblu si dhe me shallin e Fanatics, duke qene se eshte pjese e tifozeve bardheblu. Taku nje dite me pare u bashkua me skuadren ne stervitje per te nisur zyrtarisht pergatitjet per sezonin e ri. taku1Sot ka qene rradha e prezantimit te tij dhe firmosjes se kontrates ne ambientet e stadiumit “Selman Stermasi”. Rikthimi i tij ne skuader eshte nje perforcim me shume vlera per skuadren bardheblu. Taku eshte produkt i Tiranes dhe eshte pjese e bardhebluve prej vitit 2008. Ne sezonin e fundit u largua drejt Shteteve te Bashkuara te Amerikes per tu rikthyer serish ne shtepi. 26-vjecari luan si mbrojtes i djathte dhe mesfushor qendre dhe per trajnerin Ilir Daja eshte nje lojtar shume i rendesishem per projektin e sezonit te ri.

Zyra per shtyp 

KF Tirana

S'KA KOMENTE

Comments are closed.