Tjetër emër i njohur kalon në MLS

0
SHPËRNDAJE

Player-Profile-–-Julio-Baptista
Julio Baptista

Braziliani Julio Baptista firmosi te Orlando City në kampionatin amerikan (MLS), duke ju shtuar emrave të huaj me peshë në këtë kontinent. Baptista ka luajtur 45 ndeshje për Kombëtaren braziliane ndërsa deri në dhjetor ka veshur fanellën e klubit Cruzeiro.

Më parë, sulmuesi tashmë 34 vjecar, ka luajtur te Sevilla ku shkëlqeu me 62 gola në 90 takime, e më pas kaloi te Real Madrid që e huazoi te Arsenal e Roma derisa më në fund u kthye përsëri në Spanjë, por këtë radhë te Malaga. Baptista është fitues i Kupës së Konfederatave në 2013,2014 dhe i Copa America në 2004 dhe 2007.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.