Tomori i pafuqishëm ndaj Lushnjës, Elbasani fiton derbin

0
SHPËRNDAJE

lushnja-bylisTomori i pafuqishëm ndaj Lushnjës, Elbasani fiton derbin. Skuadra e Tomorit s’ka mundur të përfitojë nga faktori fushë ndaj Lushnjës. Në Berat ndeshja është mbyllur në shifra të bardha 0-0. Me këtë barazim, Lushnja ruan distancën +6 ndaj Tomorit.

Ndërkaq ndeshja e luajtur në Peqin midis Turbinës dhe Elbasanit është mbyllur me fitoren e verdhebluve. Goli i pjesës së parë mban firmën e sulmuesit Luta. Në pjesën e dytë cërrikasit barazojnë me anë të Dacit, por në fundin e sfidës mesfushori Toci dërgoi shifrat në 1-2 për miqtw.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.