Tomori kap bindshëm kreun, pa ndryshime Grupi A

0
SHPËRNDAJE

13015159_1749668041947047_8014325539478510068_nKryendeshja e javes ne Kategorine e Dyte ka qene pa dyshim ne Berat, mes Tomorit dhe Naftetarit, dy ekipeve pretendente te Grupit B por edhe rivale te vazhdueshme pergjate te gjithe ketij edicioni. Nen nje prani te madhe tifozesh, vendasit nuk kane zhgenjyer duke fituar bindeshem me rezultatin 4-0, duke marre keshtuedhe frenat e kryesimit.

Ne Grupin A, Shenkolli fitoi paster 3-0 ndaj Albpetrolit te Patosit duke ju afruar edhe me teper ngjitjes nje kat me lart, por edhe Kevitan u kunderpergjigj me fitore, 6-2 ndaj Internacional ne Tirane.

Grupi A
Kevitan-Internacional 6-2
Partizani B-Vora 2-1
Shenkolli-Albetrol 3-0
Egnatia-Gramshi 4-0
Tirana B-Veleciku 0-4
Sukthi-Luzi 2008 2-1

Grupi B
Skrapari-Domosdova 2-3
Delvina-Tepelena 2-1
Tomori-Naftetari 4-0
Orikumi-Bilisht Sport 1-0
Permeti-Memaliaj 1-0
Himara-Gramozi 0-2
1 Shenkolli 43 19 13 4 2 31 8 23 0
2 FC Kevitan 40 19 12 4 3 31 16 15 0
3 Partizani B 37 19 10 7 2 34 16 18 0
4 FK Egnatia 36 19 11 3 5 29 20 9 0
5 SHS Albpetrol 30 19 8 6 5 22 19 3 0
6 VORA 24 19 6 6 7 25 24 1 0
7 KSSH Veleçiku 23 19 5 8 6 22 22 0 0
8 KF Gramshi 20 19 5 5 9 18 23 -5 0
9 FK Sukthi 16 19 3 7 9 19 28 -9 0
10 Luzi 2008 15 19 4 3 12 15 30 -15 0
11 Tirana B 13 19 3 4 12 20 44 -24 0
12 FC Internacional Tirana 13 19 2 7 10 17 33 -16 0

1 FK Tomori 48 19 16 0 3 46 8 38 0
2 KF Naftetari 45 19 15 0 4 39 19 20 0
3 FK Tepelena 32 18 10 2 6 31 22 9 0
4 Oriku 32 19 10 2 7 31 18 13 0
5 KF Delvina 30 19 9 3 7 34 26 8 0
6 Bilisht Sport 27 18 9 0 9 29 29 0 0
7 SHS Permeti 26 18 8 2 8 24 30 -6 0
8 KF Domosdova 23 19 7 2 10 31 30 1 0
9 FK Memaliaj 22 18 7 1 10 24 26 -2 0
10 FC Gramozi 20 19 6 2 11 22 37 -15 0
11 FK Skrapari 15 19 5 0 14 31 60 -29 0
12 SK Himara 9 19 3 0 16 13 50 -37 0

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.