Tottenham pa meshirë ndaj Inter (video)

0
SHPËRNDAJE

Ndeshja nisi me një gol nga një penallti e dyshimtë në favor të Tottenham dhe menjëherë u barazua me një eurogol të Perisic. Deri këtu u duk se do të kishim një ndeshje të fortë por ekipi italian për cudi u shthurr krejtësisht duke pësuar edhe pesë gola të tjerë e duke e përfunduar me një humbje 1-6 që është me të vërtetë për tu shqetësuar.

Për anglezët ra në sy edhe loja e bukur dhe goli i mrekullueshëm nga Erick Lamela por edhe Dele Alli që bashkë me sulmuesin Harry Kane nuk munguan në listën e shënuesve. Kjo nuk është paraqitja e parë negative për Inter këtë verë por e disata herë që po zhgënjen me sezonin e ri që sa vjen e afrohet.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.