Totti: Real Madrid pishmani i vetëm në karrierën time

0
SHPËRNDAJE

10557691_1185765154803278_7375298425659752860_oNë minutën e 74 të Real M. – Roma, pasi skuadra e Spaletit kishte pësuar 2 gola nga Ronaldo dhe James Rodriguez, me shpresën e kualifikimit të mbyllur, Spaleti vendosi të aktivizoi legjendën Totti që zuri vendin e El Shaaraëy. Por në këtë moment i gjithë stadiumi Bernabeu është ngritur në këmbë duke duatrokitur kapitenin legjendar të Romës. Pak më parë ata kanë fërshëllyer as më shumë dhe as më pak, por idhullin e tyre Ronaldo. Totti edhe rrezikoi në një moment portën vendëse.

“Duatrokitjet? Do të jenë kujtime të bukura, do të thotë se në futboll kë dhënë gjithcka. Është një falenderim nga një stadium i jashtëzakonshëm. Këtu njerëzit e kuptojnë futbollin? Real Madrid është pishmani i vetëm i karrierës sime.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.