Trajner i ri për Milanin? Ja kush po përflitet dhe sa do paguhet

0
SHPËRNDAJE

Ekipi i ‘Milanit’ pritet të ketë një trajner të ri. Të paktën kështu shkruajnë mediat italiane, të cilat  thonë se ‘stoli’ i Gennaro Gatuzos duket i lëkundur së fundmi.

Sipas “Corriere del Mezzogriono” drejtuesit kuqezi janë të interesuar për të joshur trajnerin e Napolit, Mauricio Sarri. “Djalli” do të ishte i gatshëm t’i ofronte teknikut 59-vjeçar rreth 3.6 euro në sezon.Tekniku italian ishte pranë marrëveshjes me Milanin në vitin 2015, pas largimit të Inzagit, por marrëveshja nuk u arrit. Ngelen për t’u ndjekur me mjaft interes, zhvillimet e reja në lidhje me të ardhmen e trajnerit të Napolit.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU