Trajneri Lufi jep dorëheqjen

0
SHPËRNDAJE

edmondlufi_002
Edmond Lufi

Pas vetëm pak javëve në drejtimin e klubit Mosta në ligën e parë malteze, ka dhënë dorëheqjen trajneri shkodran Edmond Lufi që edhe më parë ka drejtuar në këtë shtet ekipe si Pieta Hotspurs (me këtë skuadër ka luajtur edhe si futbollist) dhe San Gwann por ky vit ishte për të i pari në futbollin elitar. Lufi u shpreh se nisja jo e mirë e kampionatit ishte përgjegjësi kryesore e tij dhe se nuk ndihej mirë aty duke dhënë dorëheqjen që u pranua nga drejtuesit e klubit Mosta.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.