Transferimi i Schurrle, një rekord

0
SHPËRNDAJE

download
Andre Schurrle

Andre Schurrle theu një rekord në Gjermani për sa i përket transferimeve më të shtrenjta duke ja kaluar edhe emrave të tille si Mesut Ozil, Thomas Muller, Toni Kroos, Michael Ballack apo Oliver Bierhoff.

Schurrle kaloi nga Wolfsburg te Borussia Dortmund dhe vlefta e kalimeve të tij nga Mainz te Leverkusen, te Chelsea, te Wolfsburg dhe tani në Dortmund shkoi £72.63 milion ndërsa në vendin e dyte zbriti Mesut Ozil (Schalke, Werder, Real, Arsenal) e më pas Mario Gotze.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.