Triumfon Hamilton dhe i “vërsulet” titullit

0
SHPËRNDAJE

hamiltonLuis Hamilton fiton në garën e Silverstone duke lënë pas vetes shokun e skuadrës Niko Rosberg.

Me këtë fitore ai rihap garën për titullin botëror, pasi ndodhet vetëm 4 pikë pas pilotit gjerman.

Në garën e sotme, në vendin e tretë u rendit Verstapen, ndërsa pas tij Riçiardo dhe Raikonen.

Sebastian Vetel u rendit në vendin e nëntë, ndërsa Fernando Alonso i 13-ti.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.