Trofeu Gamper, Barça “shtyp” Romën

0
SHPËRNDAJE

barca

 

Barcelona ka mposhtur me rezultatin 3-0 Romën në ndeshjen e vlefshme për Trofeun Gamper të luajtur në Camp Nou. Ishte Neymar ai i cili hapi serinë e golave në minutën e 25-të të takimit duke dribluar Sczecznyn dhe dërguar topin në rrjetë. Në minutën e 41-të Lionel Messi firmos golin e dytë për katalanasit duke e mbyllur pjesën e parë në shifrat 2-0. Për të mbyllur ndeshjen në mënyrën më të mirë të mundshme ka menduar kroati Ivan Rakitic i cili ka shënuar një supergol nga jashtë zone.

Në vijim ju sjellim videon e golave të shënuar:

https://www.youtube.com/watch?v=f56v_si4Knk

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.