Tronditëse, sulm terrorist pranë stadiumit të Besiktas

0
SHPËRNDAJE

_92917524_hi036831683Dy shpërthime në Stamboll ngjitur me stadiumin e Besiktas kanë lënë deri më tani 29 të vdekur dhe gati 200 të plagosur. Ngjarja ka ndodhur pak pas përfundimit të takimit Besiktas – Bursaspor e fituar nga vendasit 2-1. Besiktas arrin në këtë mënyrë Basaksehir, gjithashtu e Stambollit e cila mori një barazim pa gola në Gencler me sulmuesin Sokol Cikalleshi që qëndroi 90 në stol.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.