U dënua nga Disiplina, Apeli fal Turbinën

0
SHPËRNDAJE

Kategoria Parë/ Pas “masakrimit” që i’u bë ekipit të Turbinës për dhunën e ushtruar në ndeshjen ndaj Luftëtarit, tashmë skuadra Cerrikase ka përfituar amnisti nga Komisioni i Apelit. Ekipit te Turbinës i janë rikthyer 3 piket e hequra nga Komisioni Disiplines për ngjarjet e ndodhura në ndeshjen ndaj kryesuesve të Luftetarit, ku portieri Miza dhe disa tifozë ushtruan dhunë ndaj ekipit kundërshtar. imageNë fillim skuadra e Turbinës u dënua me humbjen e ndeshjes në tavolinë, duke i hequr edhe 3 pikë nga renditja, ndërsa portieri Xhenaldo Miza u dënua me 1 vit pezullim nga Komisioni i Disiplinës. Tashmë me vendimin e ri në fuqi mbetet vetëm humbja në tavolinë me Luftëarin dhe dënimi i Mizës, teksa pikët e hequra rikthehe. Pas rikthimit të pikëve Turbina ndodhet në vendin e fundit me 14 pikë 2 pike larg Butrintit dhe Elbasanit që kanë 16 pike.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.