U mbyll me sukses Kupa “Panajot Pano”

0
SHPËRNDAJE

12439456_1020128534720798_4151410215605953323_n
Ekipi fitues

Për të shtatin vit radhazi u zhvillua turneu miqësor i futbollit mes gazetarëve sportivë në përkujtim të figurës së ndritur të legjendës së futbollit tonë, Panajot Pano. Ky edicion pati një pjesëmarrje të madhe figurash të sportit tonë në përgjithësi dhe futbollit në vecanti si dhe figura të tjera të rëndësishme të fushave të ndryshme. Këtë vit në finale dolën gaze-tarët e TV Shkodrës të cilët mundën TVSH-në pas goditjes së penalltive duke fituar kësh-tu vendin e parë në këtë turne ndërsa vendin e tretë e fitoi Deutsche Welle e Gjermanisë.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.