UEFA, masa disiplinore për Man Utd. dhe Liverpool

0
SHPËRNDAJE

flare-old-trafford-man-united-v-liverpool-europa-league-2nd-leg_3433143Komisioni i Displinës në UEFA ka marrë në shqyrtim ngjarjet e pakëndshme të ndodhura në “Old Traford” në takimin e kthimit mes Manchester United dhe Liverpool, dhe priten masa të ashpra për të dy klubet.

Manchester Utd. akuzohet për mos marrje masash të mjaftueshme organizative duke sjellë për rrjedhojë bllokimin e shkallëve si dhe për tifozëri të dhunshme dhe hedhje sendesh të forta në fushë.

Nga ana tjetër, Liverpool që u kualifikua me rezultatin e përgjithshëm 3-1, do të ndëshkohet për kore ofenduese, fishekzjarre, hedhje sendesh në fushë, trazira të shkaktuara nga tifozët por edhe për hyrje të ekipit me vonesë në fushë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.