UEFA mendon përjashtimin e dy ekipeve nga “Euro 2016”

0
SHPËRNDAJE

imageUEFA mund përjashtojë Anglinë dhe Rusinë nga “Euro 2016”. Ky ëah lajmi bombë që vjen nga të mediat angleze. Kjo gjë vjen pas përplasjeve të tifozëve që ndodhi mbrëmjen e djeshme para ndeshjes me dy Kombëtareve. imageGjatë gjithë ditës së djeshme, në qytetin e Marseille tifozët gjatë gjithë ditës zhvilluan përleshje. Për këtë arsye, Federata e Futbollit Evropian është duke e konsideruar edhe këtë vendim drastik, i cili do të ishte një goditje e rëndë për këto dy përfaqësuese.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.