UEFA nxjerr një urdhër të çuditshëm për gjysëm finalet

0
SHPËRNDAJE

euro2016final
UEFA ka ndaluar që futbollistet të marrin fëmijët e tyre në fushë në ndeshjet gjysmëfinale

UEFA ka kërkuar nga futbollistët e katër shteteve që marrin pjesë në gjysmëfinale të Euro 2016 që të mos marrin fëmijët e tyre në fushë.

Ata insistojnë se fusha nuk është një vend i sigurt për fëmijët, nëse tifozët vendosin që të hyjnë në fushë.

“Ky është në Kampionat Evropian dhe nuk është një vend i sigurt për fëmijët nëse tifozët vendosin të hyjnë në fushë”, ka njoftuar UEFA.

Kujtojmë se futbollistët shqiptarë kanë festuar pas çdo ndeshje me fëmijët e tyre.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.