UEFA plot elozhe për Milot Rashicën

0
SHPËRNDAJE

rashicaNuk ka te ndalur UEFA me levdatat per futbollistin e ekipit hollandez Vitesse, Milot Rashica, madje ai eshte perzgjedhur si talenti i javes.

2353275_s3“Ai eshte fitues dhe e di mire se cfrae do nga vetja,” – thote per UEFA-n trajneri i tij Rob Maas. “Cfare do ai? Te shkoje ne Europian me Shqiperine.”

Duke profilizuar lojtarin per te cilin edhe ne kemi kemi shkruajtur shpesh, UEFA perzgjedh fjalet e trajnerit De Biasi bashke me ato te trajnerit te Vitesse, Maas duke nxjerre ne pah akoma me mire portretin e lojtarit.

Endrra e 19 vjecarit, karriera e te cilit per momentin po ecen me hapa galopante, eshte te luaje ne Europianin 2016. “E enderroj Francen dhe ne vere shpresoj te jem atje dhe te paraqitem sa me mire per Shqiperine,” – perfundon vete Rashica qe po na habit dita dites me aftesite e tij.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.