UEFA pranon kërkesën e Kosovës për anëtarësim

0
SHPËRNDAJE

uefaKomiteti Ekzekutiv i UEFA-s pranoi kërkesën e Kosovës për tu anëtarësuar në UEFA. I mbledhur në Maltë ky komision vendosi që të shqyrtojë në vitin 2016 në Kongresin e Zakonshëm. Ky është një hap pozitiv për futbollin kosovar. Por nëse arrihet dicka e tillë padyshim për z. Fadil Vokrri dhe federatën që ai drejton kërkohet një punë kolosale, financa të shëndosha dhe padyshim një kombëtare dinjitoze.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.