Uefa publikon “11-tshen” më të mirë në Champions League

0
SHPËRNDAJE

best11

UEFA ka publikuar formacionin e javës pas ndeshjeve të zhvilluar në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan portali arbresh.info. Portieri i PSV Eindhove – Jeroen Zoet, dy mbrojtësit e Atletico Madridit – Juanfran dhe Gimenz, mbrojtësi i Manchester Cityt – Gaël Clichy dhe ai i Dynao Kyiv – Aleksander Dragovic janë katër lojtarët që bëjnë pjesë në formacionin 4-4-3 të UEFA-së.

Dy mbrojtësit e Atletico Madridit së bashku me dy nga tre sulmuesit e Barcelonës janë pjesë e skuadrës së javës në Ligë të Kampionëve.

Në mesfushë gjendet ylli i Bayern Munichut – Coman, francezi i Juves – Paul Pogba dhe Tore nga Manchester City. Në linjën e sulmit janë dy super yjet e Barcelonës, Luis Suarez dhe Neymar së bashku me Antonio Griezmann nga Atletico Madridi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.