UEFA publikon renditjen e klubeve

0
SHPËRNDAJE

Real MadridPas përfundimit të raundit cerekfinal të Ligës së Kampioneve, UEFA shpalli renditjen e klubeve më të mirë europianë, të cilën vazhdon ta kryesojë Real Madrid i ndjekur nga Bayern Munchen dhe Barcelona. Ja 10 më të mirët:

1. Real Madrid  169,371

2. Bayern Munich  159,921

3. Barcelona  158,371

4. Atletico Madrid 138,371

5. Chelsea 136,056

6. Benfica 116,583

7. Paris Saint-Germain 112,549

8. Borussia Dortmund  109,921

9. Juventus 107,087

10. Arsenal  105,056

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.