UEFA zbulon votat për CR7, Griezmann dhe Bale

0
SHPËRNDAJE

ronaldo
Cristiano Ronaldo u zgjodh nga UEFA futbollisti më i mirë në Evropë me 40 vota.

Në ceremoninë e shortit të Ligës së Kampionëve në Monaco, u zgjodh edhe futbollisti më i mirë në Evropë nga UEFA.

Ishte sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, i cili u vlerësua më së shumti në garën për këtë çmim, duke mbledhur plot 40 vota.
Pas tij ishte sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, i kishte plot 32 vota më pak se portugezi, duke marrë vetëm 8 vota.

Ndërsa, i fundit ishte Gareth Bale, i cili përfundoi i treti me vetëm 7 vota.

Totali i votave nga UEFA për futbollisti më të mirë në Evropë:

Cristiano Ronaldo – 40 vota

Antoine Griezmann – 8 vota

Gareth Bale – 7 vota

S'KA KOMENTE

Comments are closed.