Ujkani me ekip të ri

0
SHPËRNDAJE


Seria B / Samir Ujkani do të luajë sezonin e ardhshëm sërish në Serinë bë, teksa sot është zyrtarizuar kalimi i tij te Kremoneze, skuadër që i ka ofruar atij kontratë 3-vjeccare, nga e cila do të përfitojë 500 mijë euro në sezon.

Vjet Ujkani luajti me Pizën në Serinë B, ndërkohë që tanimë Xhenoa që zotëronte kartonin e ka shitur atë dhe do të jetë numri një i Kremonezez.

Ujkani në Itali u transferua nga Anderlehti, teksa fillimisht u bë pjesë e Palermos në Serinë A. Më pas ai ka luajtur edhe për ekipe si Novara, Kievo dhe Xhenoa.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.