Ulje dënimi për Higuain, Sarri ende i nxehur

0
SHPËRNDAJE

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain

Kartoni i kuq dhe reagimi i shfrenuar ne ndeshjen ndaj Udinese, i ka kushtuar fillimisht plot kater ndeshje pezullim sulmuesit argjentinas te Napolit, Gonzalo Higuain. Shume i zemeruar me kete vendim ishte vecanerisht trajneri napoletan Maurizio Sarri i cili e quajti kete denim, nje persekutim qe po i behej Napolit nga Federata Italiane.

Apeli ndaj denimit fillestar eshte marre parasysh dhe denimi i eshte ulur ne tre ndeshje sulmuesit qe shpertheu sivjet duke kryesuar listen e golashenuesve te serise A me mbi 30 gola kete sezon. Mirepo Sarri vazhdon i nxehur me Federaten duke e quajtur te pamjaftu-eshme kete ulje.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.