Ulje pagash për Sopotin

0
SHPËRNDAJE

sopoti

Një lajm i keq vjen për ekipin e Sopotit, i cili është ndëshkuar me ulje të pagës nga drejtuesit, në masën 30% nga rroga normale gjatë muajit që sapo lamë pas. Ky vendim vjen si ndëshkim për futbollistët nga rezultatet e dobëta gjatë vitit 2016 kanë dominuar skuadrën e Librazhdit, pasi mesatarja e ecurisë sportive ka qenë 1 pikë për 3 ndeshje.

Kështu ndaj gjirokastritëve pritet një rezultat pozitiv, synohet 3 pikëshi nga ana e administratorit të Sopotit Bahiti, e mesa duket jo vetëm pasi dhe lojtarët ndoshta do kenë mësuar nga ndëshkimi i marrë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.