Ultras Guerrils bëjnë thirrjen: “Ejani të gjithë në stadium”

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Tifozët e Partizanit tashmë janë më të bashkuar se kurrë në luftën për titullin kampion që skuadra e tyre po zhvillon këtë sezon. Duke parë këtë fakt ata kanë bërë një thirrje përmes rrjetit social “Facebook” që të gjithë tifozët e kuq të bashkohen në stadium për sfidën ndaj Tërbunit, duke marrë edhe familjarët e tyre me vete. Ja çfarë shkruhej në deklaratën e tyre:

imageTë shtunën luajmë një nga pesë finalet ndaj Tërbunit dhe Guerrils do të jenë si gjithnjë të shumtë në mbështetje të Legjendës. Por kësaj radhe nuk bëhet më fjalë për ne. Kësaj radhe bëhet fjalë për ju. Ju tifozët e panumërt të Partizanit, që plagët e këtyre 23 viteve ju kanë dhënë zhgënjim e mosbesim. Ndaj Tërbunit ju duam me vete në tribunë. Ju duam ashtu siç keni ardhur dikur, të zjarrtë e plot pasion. Madje jo vetëm kaq, duam që të vini të gjithë familjarisht sepse ne jemi një familje e madhe, familja e kuqe! Duam që ndaj Tërbunit ta kthejmë stadiumin në një vend festiv, t’u japim jetë e gëzim shkallëve që po mbajnë mbi supe për herë të fundit këtë sezon peshën e tifozëve. Ejani të gjithë të mbështesim çunat tanë në betejat e fundit drejt titullit kampion. Ky është viti ynë dhe ne do japim gjithçka në tribuna për t’jau bërë më të lehtë çunave në fushë.
Ndaj, ju presim familjarisht të gjithëve në festën tonë!

Se kur jemi të gjithë së bashku, asgjë s’na ndalon!”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.