United fiton derbin ndaj Liverpool (Video)

0

imagePremier League/ Manchester United ka trimfuar në derbin e Anglisë kundër rivalëve të përjetshëm Liverpool. Super ndeshja e javës së pestë të Premier League përfundoi me rezultatin 3-1. Një takim i dominuar nga skuadra e Van Gaal, e cila ishte dukshëm më lartë. Liverpool dukej hija e vetvetes, teksa ishte mjaft konfuz në këtë përballje. Pas një pjese të parë te dobët nga të dy ekipet, pjesa dyte ishte spektakolare. Në minutën e 50′ Blind hap serinë e golava për United, ndërsa në të 70′-tën Herrara dyfishoi shifrat pas një 11-metërsh. Super goli i Benteke me akrobaci u duk se e rihapu lojën, por debutuesi Martial shënoi golin e tij të parë për Manchester United duke mbyllur takimin me shifrat 3-1.