Vajushi debuton me fitore tek Livorno

0
SHPËRNDAJE

Legjionarët/ Pas transferimit të Armando Vajushit nga Chievo tek Livorno, më në fund ka ardhur edhe debutimi i sulmuesit shkodran me fanellën e skuadrës së tij të re. Vajushi u huazua tek Livorno nga Chievo, duke parë që aty nuk gjeti dot hapësira për të siguruar një vend titullari. Por tashmë ai luan për tjetër ekip, ku ditën e sotme ka bërë edhe debutimin zyrtar.
image
Armando Vajushi u aktivizua në ndeshjen e sotme Livorno – Pescara që u fituar nga vëndasit me rezultatin 4-0, dhe ku shkodrani luajti për më shum se 15 minuta. Ai u fut në fushën e lojës në minutën e 75′ kur ndeshja ishte me rezultatin 4-0, duke bërë kështu një debutim me fitore në aventurën e tij të re tek Livorno.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.