Valencia provon të rrëmbejë Mourinhon nga United

0
SHPËRNDAJE

valenciaNë Angli janë të paqartë, sipas mediave Valencia po tenton të bind Jose Mourinho për stolin e saj pas largimit të Gary Neville. Sponsor i këtij operacioni do të jetë menaxheri i famshëm dhe i fuqishëm në tregun e futbollit Jorge Mendes, menaxher i Speciale One dhe njëkohësisht edhe mik i pronarit të Valencias.
mourinhoMourinho mund të përfitoj 25 mln euro në sezon, ndërkohë që buxheti për merkaton do të jetë tek 100 mln euro. Nëse dështon Mou, Valenca do të tentoj Manuel Pellegrini. Shtypi anglez flet për kontaktet e para të nisura mes trajnerit në fjal dhe klubit spanjol.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.