Valencia shkarkon trajnerin Gary Neville

0
SHPËRNDAJE

Gary-Neville-009
Gary Neville

Vetem kater muaj zgjati aventura e Gary Neville ne stolin e Valencias, por qe me shume se nje aventure e shkurter, ngjau me nje agoni shumevjecare per te dhe per tifozet e ekipit te mirenjohur qe nuk munden ta kaperdijne dot lojen e dobet te shoqeruar edhe me rezultate katastrofike per nje klub me emer si Valencia.

Ne 16 ndeshje te kampionatit, nen drejtimin e Neville, Valencia fitoi vetem tre. “Doja te rrija por rezultatet nuk jane ato qe doja. E kuptoj vendimin e klubit. Jemi ne nje biznes ku merret parasysh rezultati”, – tha 41 vjecari anglez.

Per pjesen e mbetur te sezonit Valencia do te drejtohet nga ishzevendestrajneri i Liverpool Pako Ayestaran, 53 vjecar qe ka qene pjese e stafit te Valencia qe nga shkurti i ketij viti.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.