Van Gaal e pranon: Di Maria ishte një gabim

0
SHPËRNDAJE

Manchester United's new player Angel Di Maria left, and manager Louis van Gaal, pose for photographers holding his new shirt, at Old Trafford Stadium in Manchester, England, Thursday, Aug. 28, 2014. Manchester United have signed winger Angel Di Maria from Real Madrid for a British record transfer fee of £59.7m. The Argentine winger had a medical in Manchester on Tuesday and has signed a five-year deal. (AP Photo/Alastair Grant)

Luis van Gaal e ka pranuar gabimin që bëri me transferimin e Angel Di Maria te Manchester United. Për “Sunday People” disa burime afër holandezit bënë me dije se tekniku holandez e ka pranuar që afrimi në skuadër i argjentinasit nuk dha rezultat ndaj dhe ka rënë dakord që ai të largohet, duke i minimizuar klubit humbjet. Vitin e kaluar Di Maria u transferua në Old Trafford për shifrat e 84 milionë eurove. Gjithashtu, Van Gaal duket të jetë dorëzuar përballë dëshirës për t’u larguar te Reali i Madridit që ka David De Gea. Sipas raportimeve të shtypit spanjoll holandezi i ka kërkuar bordit drejtues që ta lënë 24-vjecarin të largohet. United javën e kaluar zyrtarizuan Romeron, i cili duket se do të jetë titullari i Junaited për këtë sezon.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.