Van Persie është i Fenerbahçes

0
SHPËRNDAJE

vanPRobin Van Persie ka zgjedhur Fenerbahçen. Presidenti i klubit turk, Aziz Yildrim ka zyrtarizuar afrimin e sulmuesit në skuadrën e Stambollit. Sulmuesi 30-vjeçar është blerë prej Manchester United.

VanViz
Fotot e vizitave mjekesore

“Kemi punuar shumë fort, me këmbime të shumta faksesh dhe më në fund mbaroi. Transferimi i Van Persie është diçka e mbaruar. Kemi një tjetër yll që iu bashkua yjësisë tonë”, ka deklaruar kreu i klubit turk, që kishte blerë edhe mbrojtësin Kjaer dhe mesfushorin Nani deri tani. Mësohet se Manchester do të përfitojë 6.5 milionë sterlina (rreth 9 milionë euro) nga ky transferim.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.