Vangjeli fitore me kampionët rumunë

0
SHPËRNDAJE

b28cbe6511a4db9839d58c5beb3f657f_XL
Vangjeli ne seancen e pare stervitore me Astra

Kristi Vangjeli e ka nisur si tiullar takimin mes kampionëve të Rumanisë, Astra dhe kampionëve të Danimarkës, FC Copenhagen. Mbrojtësi korcar kaloi këtë verë te ekipi rumun që do të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve, pas një transfertë suprizë duke rinisur një aventurë të dytë jashtë pas përvojës së gjatë te Aris i Selanikut në Greqi.

Takimi miqësor u zhvillua në Slloveni në vazhdën e një turneu atje me rumunët që arritën një fitore të shkëlqyer 1-0 me eurogol të Felipe Teixeira në ’44. Ky ishte takimi i katërt për Vangjelin në shumë pak ditë te Astra dhe të gjitha ndeshjet i ka nisur si titullar.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.