Vangjeli ‘zverdhet” në Champions (video)

0
SHPËRNDAJE

Barazim 1-1 për kampionët rumunë Astra ku luan mbrojtësi shqiptar Kristi Vangjeli ndaj Copenhagen të Danimarkës. Në fillim shënuan vendasit me anë të portugezit Teixeira por në pjesën e dytë barazuan danezët me anë të Delaney. 12 minuta para fundit të ndeshjes, Vangjeli u ndëshkua me një karton të verdhë. Edhe pse rezultati nuk është i favorshëm, kualifikimi mbetet i hapur dhe i arritshëm për korcarin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.