Vardari dënohet 2 ndeshje, Shkupi 6 ndeshje pa tifozë!

0
SHPËRNDAJE

imageMaqedoni/ Janë mësuar dënimet për Vardarin dhe Shkupin. Komisioni disiplinor i FFM-së ka dënuar liderin e ligës me dy ndeshje dhe 100 km jashtë Shkupit. Do të ketë edhe dënim me të holla prej 1500 euro. Ky dënim vjen pas incidentit në derbin kundër Shkëndijës para 10 ditësh. Në anën tjetër, Shkupi dënohet me 3 ndeshje pa public për incidentin me Vardarin, njëherësh i aktivizohet dënimi me kusht dhe tani ata plotë 6 ndeshje do të luajnë jashtë Çairit, pa publik. Gjithashtu dënohet edhe me 1500 euro. /Lajm/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.