Vardy, interes serioz nga Seria A

0
SHPËRNDAJE

LINCOLN, ENGLAND - JULY 21: Jamie Vardy of Leicester city during the pre-season friendly between Lincoln City and Leicester City at Sincil Bank Stadium on July 21, 2015 in Lincoln, England. (Photo by Plumb Images/Leicester City FC via Getty Images)
Jamie Vardy (Plumb Images/Leicester City FC via Getty Images)

Jamie Vardy po shpërthen këtë vit dhe po zgjon njëkohësisht interesin e disa ekipeve, ndër to edhe klubeve italiane ku veçanërisht më serioze për shërbimet e tij duket Inter. Vardy aktualisht po kryen dënimin pas kartonit të kuq që mori ndaj West Ham, ndërkohë Leicester shpreson të arrijë te titulli edhe pa ndihmën e sulmuesit që ka shënuar 22 gola në Premier League deri më tani.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.