Ventura zyrtarizon listën e Italisë

0
SHPËRNDAJE

Foto LaPresse - Fabio Ferrari 24/04/2016 Udine ( Italia ) Spo Italia vs Spagna - Incontro amichevole - Stadio Friuli - Dacia Arena Nella foto: Lorenzo Insigne (Italia) esultanza Photo LaPresse - Fabio Ferrari 24/04/2016 Udine  ( Italiy ) Spo Italia vs Spagna - Friendly Match - Dacia Arena Stadium. In the pic: Lorenzo Insigne (Italia)celebrates

Italia ka zyrtarizuar listën e lojtarëve që do të grumbullohen për ndeshjet ndaj Lihtenshtejnit dhe Gjermanisë. Ndeshja e parë ka interes për ne pasi luhet në kuadër të eliminatoreve të botërorit “Rusi 2018” dhe në këtë grup bën pjesë sic dihet edhe Shqipëria ndërsa me Gjermaninë, të kaltërit do të ndeshen në miqësore. Ja lista:

Portierë: Gianluigi Buffon (Juventus), Gianluigi Donnarumma (Milan), Mattia Perin (Genoa)

Mbrojtës: Luca Antonelli (Milan), Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Matteo Darmian (Manchester United), Mattia De Sciglio (Milan), Alessio Romagnoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus), Davide Zappacosta (Torino)

Mesfushorë: Danilo Cataldi (Lazio), Daniele De Rossi (Roma), Claudio Marchisio (Juventus), Marco Parolo (Lazio), Marco Verratti (Paris Saint Germain), Federico Bernardeschi (Fiorentina), Giacomo Bonaventura (Milan), Antonio Candreva (Inter), Lorenzo Insigne (Napoli), Matteo Politano (Sassuolo), Nicola Sansone (Villareal)

Sulmues: Andrea Belotti (Torino), Eder Citadin Martins (Inter), Manolo Gabbiadini (Napoli), Ciro Immobile (Lazio), Leonardo Pavoletti (Genoa), Simone Zaza (West Ham)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.