Veseli, “miniera” e Luganos

0
SHPËRNDAJE

Frederik Veseli në aksion
Frederik Veseli në aksion

Lugano kërkon përfitojë financiarisht, dhe për këtë ka vënë në shitje dy prej lojtarëve të skuadrës. Njëri prej tyre është edhe mbrojtësi i Kombëtares Frederik Veseli.

Ka qenë vetë presidenti i klubit zviceran ai është shprehur për mediat se Botani dhe Veseli janë në shitje, sigurisht nëse vjen oferta e duhur.

Veseli gjatë të sezonit të shkuar ka luajtur rregullisht në formacionin e Luganos e cila arriti të shkojë edhe në finale të kupës, por humbi ndaj Zyrihut.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.