Vettel: Mund të fitojmë, por duhet të jemi perfektë

0
SHPËRNDAJE

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel

Formula 1/ Në konferencën për shtyp në prag të garës për çmimin e madh të Austrisë, Ferraristi Vettel flet për gjëndjen aktuale që ka një vëndëshja e tij. “Jemi në situatë të mirë e normale, por, Mercedes është ajo që mbetet për t’u mundur.” -shprehet gjermani i “kokëkuqes”.

Më tej piloti gjerman vazhdoi: Ne kërkojmë gjithmonë që të luftojmë për fitore, nëse çdo gjë na shkon ashtu si ne mendojmë për të qëndruar përpara.” Vettel u shpreh edhe njëherë optimist se mund t’a fitojë këtë garë, ashtu sikurse arrit të fitojë në Malajzi garën e parë të sezonit. “Duhet të jemi realistë, nëse duam të sfidojmë Mercedesin duhet që të jemi perfektë, dhe gjithashtu të shpresojmë që atyre të mos u shkojë çdo gjë në rregull. Në kushte normale ata janë skuderia për tu mundur dhe mbeten favoritët kryesorë.”- u shpreh ish-kampioni i Formula 1, Sebastian Vettel, para mediave.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.