Vidal : Atmosferë fantastike në Bundesliga, kam dashur gjithmonë të rikthehem

0
SHPËRNDAJE

 

Generated by  IJG JPEG Library

Edhe pse rikthimi i tij në fushë në Bundesligën gjermane nuk ishte ashtu siç pritej, Arturo Vidal është shprehur i kënaqur me transferimin e tij te Bayerni dhe me faktin që do të luajë sërish në Gjermani. Kiliani debutoi mbrëmë me bavarezët ku luajti 20 minutat e fundit të takimit dhe arriti të transformonte 11-metërshin e tij: “Kam shpresuar gjithmonë të rikthehem në Bundesligë, atmosfera këtu është fantastike. Puna që zhvillohet në këtë klub është impresionuese. Jam akoma pak mbrapa me gjendjen fizike por do të jem gati për fillimin e Bundesligës.”- u shpreh mesfushori.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.