VIDEO / Bayern Munchen – Arsenal 3-4

0
SHPËRNDAJE

Miqësore / Bayern Munchen e nisi takimin mjaft mirë pasi ja doli të realizojë me anë të Lewandowski që në minutën e 9’ të lojës.

Sulmuesi polak konvertoi në gol një penallti të cilën e ekzekutoi me mjeshtëri. Dhe pse fuftbollistët e skuadrës angleze e kontestuan dhënien e 11-metërshit nga gjyqtari.Në pjesën e dytë të takimit deri në minutën e 90’ dukej se bavarezët e kishin të sigurtë fitoren por tentativat e djemve të Wenger ja dolën të barazonin shifrat. Iëobi realizon golin që i’a lë fatin e takimit penalltive.

Arsenal fiton 3-2 ndaj Bayern me anë të penalltive.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.