Video / Fitore e çmendur e Milanit

0
SHPËRNDAJE

Seria A/ Milani fiton me 9-ntë lojtarë në fushë kundër Bolonjës.
Milani del nga kriza dhe e bën me një provë karakteri. Kuqezinjtë fituan 1-0 në fushën e Bologna-s, në ndeshjen tjetër të prapambetur të javës së 18-të.

Një sfidë ku ndodhi thuajse gjithçka, u vendos në sekondat e fundit nga klasi i Deulofeu dhe goli vendimtar i Pasalic, me Djallin që u kthye te fitorja pavarësisht se luajti me dy lojtarë më pak.

Paletta u largua nga fusha pas vetëm 37 minutave lojë, pasi u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë. Megjithë inferioritetin, kuqezinjtë ishin skuadra më e rrezikshme në fushë me Deulofeun , ndërsa kartoni i dytë i kuq, këtë herë për Kucka-n pas një ore lojë rrezikoi të ishte fatal.

Donnarumma shpëtoi Milanin pak minuta më pas, ndërsa pas atij momenti, e lodhur dhe e demoralizuar edhe pas humbjes 7-1 ndaj Napolit vetëm pak ditë më parë, Bologna ishte inekzistente.

Fillimisht Pasalic shpërdiroi një shans të artë për të kaluar Milanin në avantazh , ndërsa në të 71-ën traversa i prishi festën Deulofeu-t, protagonist i një ndeshje fantastike.

Katalani tregoi të gjithë klasin e tij në sekondat e fundit të ndeshjes, duke i lënë Mario Pasalic vetëm detyrën ta shtynte topin në rrjetë. Me dy lojtarë më pak, Milani fitoi ndaj Bologna-s dhe rihapi garën për një vend në Europë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.