Video – Kjo ndeshje hyn në histori, Atletico Nacional-Kashima Antlers (0:1)

0
SHPËRNDAJE

Një moment interesant ka ndodhur në ndeshjen mes Atletico Nacional dhe Kashima Antlers (0:1), e cila po luhet në kuadër të Kupës së Botës për klube. Gjyqtari i këtij takimi, Viktor Kassai akordoi penallti për Kashima Antlers, në minutën e 33-të, pasi e pa në video-xhirim se kishte ndërhyrje të palejuar brenda zonët së rrezikshme. Nga penalltia Shoma Doi ishte i sakët, derisa kjo ishte hera e parë që një gjyqtarë, në garat e organizuara nga FIFA, merr vendim pasi shikon video-xhirimin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.