Video lajm! Korabi distancohet nga dhuna

0
SHPËRNDAJE

Kategoria Parë/ Ajo që ndodhi ditën e shtunë në Peshkop ishte padyshim një gjë tepër e rëndë dhe e papranueshme ku lojtarët e Kastriotit u dhunuan barbarisht nga tifozët e Korabit. Të gjithë e dënuan njëzëri atë që ndodhi, teksa edhe vetë klubi i Korabit u distancua nga dhuna, por përgjegjësinë e fajit e kaloi tek lojtarët dhe tifozët krutanë të cilët sipas tyre provokuan rëndë turmën e tifozëve vendas. Ata shprehen se kanë prova që kané qenë drejtuesit e skuadrës së Kastriotit që filluan çdo gjë, madje ishte vetë presidenti i këtij klubi që ishte shkaktari i të gjithë ngjarjes. Në videon e postuar nga Top Channel do të gjeni edhe reagimin nga ana e klubit të Korabit.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.