Video / Pret dy penallti në dy ndeshje, kush është heroi i Leicesterit

0
SHPËRNDAJE

Portierët janë një nga pikat më të forta të çdo ekipi dhe ai i skuadrës angleze të Leicesterit ka qenë një hero i vërtetë. Portieri Kapser Schmeichel, i cili priti dy penalti kundër Sevillas në dy ndeshje të ndryshme për në 1-8 finales së Champions League.

Leicester do të mësojë kundërshtarët e radhës pas hedhjes së shortit në Nyon të Zvicrës ditën e premte.

Leicester City ka kaluar në fazën e çerekfinalestë Champions League. E gjithë kjo pasi triumfit 2-0 kundër Sevillas, e cila ishte e mjaftueshme pasi që në takimin e parë kishte pësuar humbje me rezultat 2-1.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.