(Video) Pritja madhështore për ekipin e Islandës në vendlindje

0
SHPËRNDAJE

Ekipi Kombëtar i Islandës në futboll është kthyer në atdhe, ku janë pritur si heronj
Islanda pa dyshim që është befasia më e madhe e Kampionatin Evropian që po mbahet në Francë.

Një vend i vogël më me pak se 350 mijë banor, arriti që të kualifikohet deri në cerekfianle, ku u mposhtën nga nikoqiri Franca.

Lojtarët dhe stafi i Kombëtares tashmë janë kthyer në atdhe, ku janë pritur nga më shumë se 10 mijë veta, të cilët i kanë pritur si heronj.

E veçanta e kësaj pritje ishte festa e vikingëve, ku bashkë me lojtarët dhe stafin festuan edhe të gjithë tifozët e mbledhur.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.