Video , shihni jetën luksoze të Roger Federer

0
SHPËRNDAJE

Roger Federer njihet si një nga sportistët më të pasur në botë viteve të fundit. Por jo vetëm kaq, tenisti zvicërian njihet edhe për mënyrën e jetesës që di të bëjë.

Federer ka shëtitur vazhdimisht nëpër vendet më të bukura në botë, ndërsa është pronar i shumë veturave të shtrenjta, shtëpive superluksoze.

Shtëpija e tij në Zurich të Zvicrës llogaritet si më e bukura në Zvicër. Ajo është e ndërtuar nga arkitektët më me nam në Zvicër dhe ndodhet buzë liqenit.

Federer është pronar edhe i shtatë veturave superluksoze vlera e të cilave është mbi 2 milionë euro.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.