VIDEO / Spanja mund Italinë dhe kalon në finale, talenti Saul Ninguez shënon 3 herë

0
SHPËRNDAJE


Finalja e Kampionatit Europian të U-21 do të diskutohet mes Gjermanisë dhe Spanjës. Spanja mundi Italinë në një ndeshje ku shkëlqeu talentio Saul Ninguez, duke shënuar tre herë në portën e Donnarumës.

Ndeshja përfundoi 3-1 në favor të spanjollëve.

Pas një pjese të parë të barabartë, Saul shënoi golin e avantazhit për Spanjën në minutën e 54-t, ndërsa pak çaste më vonë, Galjardini u ndëshkua me të kuq për italianët.

Italia barazoi me anë të Bernandeskit por barazimi nuk zgjati shumë.

Saul, me dy gola të njëpasnjëshëm mposhti përsëri Donarumën duke i dhënë suksesin 3-1 ekipit të tij që mbërrin në finale.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.