VIDEO, sulm terrorist në Gjermani, plagoset futbollisti

0
SHPËRNDAJE

Pas sulmit në Berlin, Gjermania tronditet sërish nga aktet terroriste në qytetin e Wiesbaden ku ka humbur jetën 1 person dhe kanë mbetur të plagosur dy të tjerë.

Një prej të plagosurve është mbrojtësi i skuadrës gjermane Dynamo Dresden, Marc Wachs i cili luan në Bundesliga 2.

“Ne jemi të tronditur, të habitur dhe të prekur thellë. E gjithë familja e Dynamos është me Markun dhe familjen së tij “, ka thënë drejtori sportiv i Dresden, Ralf Minge.

Futbollisti i është nënshtruar një operacioni dhe tashmë është jashtë rrezikut për jetën.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.