VIDEO/ Ukrainë-Poloni, tifozët përleshen mes tyre

0
SHPËRNDAJE

Sërish tifozët ukrainas dhe ata polakë janë bërë persdonazhet negative të këtij kampionati Europian, shkruan Syri.net.

Pak para fillimit të sfidës Ukrainë-Poloni, tifozët e të dyja skuadrave janë përlhur me njëra-tjetrën, aq sa ëhstë dashur ndëerhyrja e policisë franceze për të shpërndarë turmën.

Policisë i është dashur që të përdorë gaz lotsjellës, pasi ishte e pamundur që të shpërndajë huliganët.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.